Mersin Valiliği 2015 yılı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yürütülmekte olan “Kadın, Gençlik ve Çocuk Eğitim Merkezi” projesinin sertifika töreni gerçekleştirildi. Törene Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’ın Eşi Hanımefendi Kevser ÇAKACAK, Valiliğimiz Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinatörü Dr. Çağrı BAŞARAN ve Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Şükriye İNAN katılmışlardır.
 
Sertifika Töreni’nde konuşma yapan Hanımefendi ÇAKACAK; “Sizlerin kendinizi geliştirmek ve yetiştirmek için çaba göstermenizden ve ortaya çıkardığınız bu başarılı çalışmalara tanık olmaktan gurur duyuyorum. Hiç durmayın ve başarılarınıza yenilerini katmaya devam edin” diyerek kursiyerlere tavsiyelerde bulunmuşlardır. Ayrıca konuşmalarında, “Mersinli kadınların kendilerini yetiştirme ve geliştirme konusunda ne kadar hevesli ve azimli olduklarına, bu kurslarda öğrendiklerini aile ekonomisine katkıda bulunmak için hayata geçirdiklerine yakından şahit olduğunu” belirtmişlerdir. Hanımefendi konuşmalarının sonunda, projelerin ve projelerden faydalanan kadın sayısının her geçen gün artacağına yürekten inandığını vurgulayarak sözlerini tamamlamışlardır.
 
Konuşma sonrasında, proje kapsamında yürütülmekte olan “Pastacılık”, “Giyim”, “Mefruşat”, “İğne Oyası”, “Makine Nakışı” ve “El Nakışı” kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını Hanımefendi Kevser ÇAKACAK’ın elinden almışlardır.
 
Hanımefendi ÇAKACAK’ın kursiyerlerin talep ve sorunlarını ayrıca dinlediği törende On bir başarılı kursiyere Dikiş Makinesi ve Overlok makinesi hediye edilmiştir. Sertifika töreninin ardından kursiyer kadınların ürettikleri eserler sergilenmiştir. 13.12.2016