2017 Yılı Sosyal Destek Programı kapsamında (SODES) Valiliğimiz tarafından teklif edilen 10 milyon TL bütçeli 6 ‘Güdümlü Proje’ Kalkınma Bakanlığı tarafından uygun bulunarak onaylandı.
 
Sahil Valilik Makamında Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu & SODES Koordinasyon Birimi Koordinatörü Dr. Çağrı BAŞARAN, Akdeniz Kaymakamı Muhittin PAMUK, İl Emniyet Müdürü Mehmet ŞAHNE, İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA, Aile Sosyal Politikalar Müdür Vekili Recep BOZKUŞ, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Serdar DENİZ ile projeyi yürütecek olan diğer paydaş kurumların yetkilileri katıldı.
 
Toplantı öncesinde bir konuşma yapan Vali Ali İhsan Su, toplam 10 milyon TL bütçeye sahip ve toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik “Hayata Gülümse”, “Eğitimli Kadın, Mutlu Toplum”, “Başarı Güçlü Zihinler İster”, “Roman Havası”, “Gelecek Benim 2017” ve “Akdeniz Çoklu Eğitim Merkezi” güdümlü projelerinin Valiliğimizce hazırlanarak Kalkınma Bakanlığı’na sunulduğunu ve Bakanlık tarafından da onaylandığını kaydetti.
 
Vali Su “Projelerin onaylanarak hayata geçirilmesine sunduğu katkılardan dolayı Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a tüm Mersinliler adına şükranlarımı sunuyorum” diyerek devam ettiği konuşmasında projelerin amacının özellikle dezavantajlı kesimde yer alan çocuk, genç ve kadınların ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamak olduğunu vurguladı. Vali Ali İhsan Su, proje faaliyetlerinin programa uygun bir şekilde yürütülmesi ve bütçenin etkin kullanılması amacıyla çalışmaların paydaş kurumlar arasında koordineli bir şekilde sürdürüldüğünü ifade ederek konuşmasını noktaladı.
 
Vali Su’nun konuşmasının ardından toplantı gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. 18.08.2017