SODES Nedir?
Duyurular
Videolar
Haberler
Haber Gazetesi

HABERLER / "KENTSEL YAŞAM DESTEK MERKEZİ" PROJESİtest

      Toroslar Sosyal Hizmet Merkezi’ni ziyaret eden Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’ın eşi Sayın Kevser Çakacak ilimize göçle gelen kadınlarla buluştu.

     Halkkent Mahallesi’nde bulunan hizmet binasında gerçekleşen ziyarete Vali Yardımcısı eşi Ayla Karahaliloğlu, Nazire Deniz, Hacer Kantarcı ve Yenişehir Kaymakamı eşi Reva Beray Özarslan katıldı. Hanımefendi Sayın Kevser Çakacak’ın himayelerinde  yürütülen İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü Kentsel Yaşam Destek Merkezi projesinden yararlanan kadınlar toplantıda ilk kez bir araya geldikleri Valimizin eşine sorunlarını ve taleplerini iletti.

    Valimizin eşi, kadınların sağlıklı ve huzurlu bir toplum oluşturulmasındaki önemine dikkat çekerek, kadınlarımızın toplumsal hayata katılmalarına, önlerindeki engellerin kaldırılarak, özgüveni yüksek nitelikli birey kimliğini elde etmelerine yardımcı olacak, sadece kendilerinin değil ailelerinin de sıkıntılarına çözüm getirecek her türlü projenin sonuna kadar destekçisi ve takipçisi olacaklarını ifade etti. Sayın Çakacak, “Güçlü kadınlar demek, güçlü Türkiye, gelecek güzel günler demektir” dedi.

    İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje ile kamusal erişilebilirliğin arttırılması ve devletimizin sunduğu hizmetlerin vatandaşların ayağına götürülmesinin amaçlandığı bildirildi. Proje kapsamında kadınlarımıza psiko-sosyal ve hukuki yardım hizmetlerinin de verildiği aktarıldı. 


Mersin Valiliği © 2013. Tüm hakları saklıdır.
Sodes Hakkında
Kapsam ve Bileşenler
Usul ve Esaslar
Bütçe Kanunu
Tanıtım Kitabı ve Broşürü
Videolar
Projeler
2013 Ek Projeler
2013 - 2014 Projeleri
2012 - 2013 Projeleri
2011 - 2012 Projeleri
Genel Bilgiler
Sıkça Sorulan Sorular
Tanıtım Filmi
Tanıtım Kitabı ve Broşürü
Bütçe Kanunu