SODES Nedir?
Duyurular
Videolar
Haberler
Haber Gazetesi

HABERLER / "KENTSEL YAŞAM DESTEK MERKEZİ" PROJESİtest
VALİMİZİN EŞİ: “DERTLER PAYLAŞTIKÇA AZALIR, SORUNLAR ÇÖZÜME ULAŞIR”
 
 
            Valimizin Eşi Hanımefendi Sayın Kevser Çakacak, Merkez Akdeniz ilçesinde yaşayan kadınlarla bir araya geldi. Çamlıbel Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen buluşmaya Valimizin Eşinin yanı sıra İlimiz Mülki İdare Amirlerinin Eşleri de katıldı.
           Akdeniz ilçesi sınırlarında ikamet eden ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından desteklenen kadınlarımız Valimizin Eşiyle bir araya gelmekten dolayı memnuniyetlerini dile getiren kadınlar bu buluşmaların daha sık yapılmasını istediler.
           Toplantıda konuşan Valimizin Eşi; “Kadınlarımızla bir arada olmak, ortak sıkıntılarımızı dile getirerek çözümlemeye çalışmak ve çözüm arayışında bizatihi yer almak benim için en büyük ayrıcalıktır. Çoğunlukla hayatın yükünü tek başına omuzlamak zorunda kalan, toplumun ve ailenin temel direği olan kadınlarımızın yükünü azaltmak, sorunlarına çözüm bulmak, toplumda yer edinmelerini ve söz sahibi olmalarını sağlamak, iş hayatına atılarak hem ailesine katkı sunan hem de topluma yararlı bireyler haline gelmesine katkı sağlamak en öncelikli görevlerimizdendir. Bu ve benzer projeleri desteklemeye ve içerisinde olmaya devam edeceğim. Sizlerle sık sık bir araya gelerek bu buluşmaları tekrarlayacağız. Sorunlarımızı birebir konuşup çözüme kavuşturacağız. Çünkü dertler paylaştıkça azalır, sorunlar çözüme ulaşır” şeklinde görüşlerini bildirdi.
             Ardından toplantıya katılan kadınlarla uzun süre sohbet eden, sorunlarını ve taleplerini dinleyen Valimizin Eşi, toplantıya katılan kadınlara çeşitli hediyeler verdi.
 
            Valimizin Eşi Hanımefendi Sayın Kevser Çakacak himayelerinde İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kentsel Yaşam Destek Merkezi” projesi kapsamında kadınların ve genç kızların, kamusal hizmetlere rahat erişebilmesi, devletin imkanlarından azami derecede faydalanarak sorunlarının çözüme ulaştırılması amaçlanıyor.

Mersin Valiliği © 2013. Tüm hakları saklıdır.
Sodes Hakkında
Kapsam ve Bileşenler
Usul ve Esaslar
Bütçe Kanunu
Tanıtım Kitabı ve Broşürü
Videolar
Projeler
2013 Ek Projeler
2013 - 2014 Projeleri
2012 - 2013 Projeleri
2011 - 2012 Projeleri
Genel Bilgiler
Sıkça Sorulan Sorular
Tanıtım Filmi
Tanıtım Kitabı ve Broşürü
Bütçe Kanunu