SODES Nedir?
Duyurular
Videolar
Haberler
Haber Gazetesi

HABERLER / 08 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİtest

      Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’ın eşi Sayın Kevser Çakacak, 8 Mart ‘Dünya Kadınlar Günü’nde Valiliğimiz sosyal destek (SODES) projelerinden faydalanan kadınlarla buluştu. Valimizin Eşi Hanımefendi Kevser Çakacak’ın davetlisi olarak düzenlenen etkinlikte bir araya gelen kadınlar, hep birlikte 8 Mart ‘Dünya Kadınlar Günü’nü kutladılar.

       İlimiz Mezitli, Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde ikamet eden kadınların katıldığı kahvaltılı buluşmada konuşan Valimizin eşi, “Siz, kadınlarımız sağlıklı ve huzurlu bir toplumun oluşmasında en önemli görevleri yerine getiriyorsunuz. Bu yüzden, sizlerin özgüveni yüksek bireyler olması ve nitelikli birey kimliği elde etmesi sizleri toplumda daha güçlü kılacaktır. Bizler, sizlerin toplumsal hayatta önemli roller üstlenmenizi destekliyoruz ve her zaman da desteklemeye devam edeceğiz. Çünkü kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayattaki konumunun güçlendirilmesi güçlü aileleri oluşturacak; güçlü aile yapısı da daha güçlü bir Türkiye’yi inşa edecektir” diye konuştu.

       Programa katılan tüm kadınların tek tek kadınlar gününü kutlayan ve her birine gül veren Valimizin eşi, çocuklarla da yakından ilgilendi. Kadınlara ve çocuklara çeşitli hediyeler veren Valimizin eşi, kadınların sorunlarını ve taleplerini de dinledi. Hayatlarında ilk defa böyle bir kadınlar günü kutlamasıyla karşılaştıklarını ve bu sebeple çok duygulandıklarını ifade eden kadınlar, Valimizin eşi Hanımefendi Sayın Kevser Çakacak’a şükranlarını sundular.

-KADINLAR ÜRETİYOR-

       Valiliğimiz himayesinde ve Mezitli Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Fındıkpınarı Üretim Atölyesi’ projesi kapsamında el yapımı sabun, jel mum ve kokulu taş üreten kadınlar, ürettikleri birbirinden güzel ürünleri Valimizin eşi Hanımefendi Sayın Kevser Çakacak’a takdim ederek, Valimizin eşine düzenlenen etkinlik için teşekkür ettiler.

       Projenin sonuçlarının mutluluk verici olduğunu kaydeden Valimizin eşi, söz konusu proje tamamlandığında girişimci ve üretici kadınlarımızın bu yolla aile ve ülkemiz ekonomisine katkı sunacaklarını sözlerine ekledi.  Samimi ortamda geçekleşen ve duygusal anların yaşandığı etkinlik fotoğraf çekimi ile son buldu. 08.03.2015


Mersin Valiliği © 2013. Tüm hakları saklıdır.
Sodes Hakkında
Kapsam ve Bileşenler
Usul ve Esaslar
Bütçe Kanunu
Tanıtım Kitabı ve Broşürü
Videolar
Projeler
2013 Ek Projeler
2013 - 2014 Projeleri
2012 - 2013 Projeleri
2011 - 2012 Projeleri
Genel Bilgiler
Sıkça Sorulan Sorular
Tanıtım Filmi
Tanıtım Kitabı ve Broşürü
Bütçe Kanunu