SODES Nedir?
Duyurular
Videolar
Haberler
Haber Gazetesi

HABERLER / “DEZAVANTAJLI KADINLARIN İSTİHDAMA KAZANDIRILMASI” PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİtest
 Mersin Valiliği Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında, özellikle Mersin’in kırsal kesimlerinde yaşayan kadınlarımızın istihdama kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen ve Akdeniz Girişimcileri Proje Derneği (AGİP) tarafından yürütülen kurslara katılarak belge almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’ın Eşi Sayın Kevser Çakacak tarafından verildi.
 
   Kurs bitiminde düzenlenen sertifika dağıtım törenine Sayın Valimiz Özdemir Çakacak’ın Eşi Sayın Kevser Çakacak, SODES İl Koordinatörü Prof. Dr. Nalan Yetim, Mersin Ekonomi Platformu ile Akdeniz Girişimcileri Proje Derneği (AGİP) Başkanı Hanife Körünoğlu, eğitimciler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
 
    ‘Dezavantajlı Kadınların İstihdama Kazandırılması Projesi’ kapsamında 12 kadın kursiyere 120 saatlik Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ‘Bilgisayar İşletmenliği’, 80 kadın kursiyere ise yine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 80 saatlik  ‘Arıcılık’ kursu verildi. Ayrıca kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere, kursta öğrendiklerini katma değere dönüştürebilmeleri için dağıtılacak olan kovanlar da yine bu proje ile karşılanacaktır.
 
     Mersin’in birçok kesiminden gelen katılımcıların bulunduğunu ifade eden Hanife Körünoğlu “ Kırsaldaki kadınlarımız bizler için çok önemlidir. Bundan sonra da bu tür projeler yapmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
   Hanımefendi Kevser Çakacak ise, kursiyerleri azimli çalışmalar sonucunda sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri tek tek kutladı. Aynı zamanda Sayın Valimiz Özdemir Çakacak’ın da aynı temennilerde bulunduğunu ifade eden Hanımefendi kursiyerlere kurstan memnun kalıp kalmadıklarını sorduktan sonra bu törende bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek “ Yoğun programlarımıza rağmen davetinizi duyunca hiç düşünmeden kabul ettim.” İfadelerini kullandı.
 
      Sohbet ortamında geçen programda kadın kursiyerlerden Arıcılığın ilgi alanlarına nasıl girdiği ile ilgili düşüncelerini aldıktan sonra “ Bu proje sayesinde yeni bir iş alanına girmiş oldunuz, daha önce bu işi yapanlarınız ise öğrendiğiniz yeni bilgilerle bu işi çok daha bilinçli ve profesyonel bir şekilde yapabileceksiniz. Bu alanda özellikle kadınlarımızın yol alması beni son derece memnun etti. Kadınlarımızın hangi konuda olursa olsun bilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu proje çok güzel bir alanda olmuş. Bu nedenle emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
 
    Tören sonunda kursları başarıyla tamamlayarak belge almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları Valimizin Eşi Sayın Kevser Çakacak tarafından verildi. 26.04.2016

Mersin Valiliği © 2013. Tüm hakları saklıdır.
Sodes Hakkında
Kapsam ve Bileşenler
Usul ve Esaslar
Bütçe Kanunu
Tanıtım Kitabı ve Broşürü
Videolar
Projeler
2013 Ek Projeler
2013 - 2014 Projeleri
2012 - 2013 Projeleri
2011 - 2012 Projeleri
Genel Bilgiler
Sıkça Sorulan Sorular
Tanıtım Filmi
Tanıtım Kitabı ve Broşürü
Bütçe Kanunu