SODES Nedir?
Duyurular
Videolar
Haberler
Haber Gazetesi

HABERLER / 'MADDE BAĞIMLILIĞINA ELVEDA SPORA MERHABA' PROJESİ 'ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU' AÇILIŞItest
Mersin Valiliği koordinasyonunda Kalkınma Bakanlığı tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen ve Akdeniz İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Madde Bağımlılığına Elveda Spora Merhaba’ projesinde ‘Çok Amaçlı Spor Salonu’ açılışı Akdeniz Kaymakamı Sayın Turgut SERİMER tarafından gerçekleştirildi.

20 Mayıs 2016 tarihinde Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen açılış, Akdeniz Kaymakamı Sayın Turgut SERİMER, SODES Birim Koordinatörü Prof. Dr. Nalan YETİM, İl Milli Eğitim Müdür V. Adem KOCA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem ŞİMŞEK, İlçe Protokolü, Sivil Toplum Kuruluşları, kursiyerler ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Akdeniz Kaymakamı Sayın Turgut SERİMER konuşmasında; “Bu proje; dezavantajlı kesimin yoğun olarak yaşadığı bir bölge olan Akdeniz ilçesinde, eğitime devam eden öğrencileri spor ve sanata yönlendirerek vakitlerini daha kaliteli bir şekilde kullanmalarına ayrıca madde bağımlılığı ve diğer kötü alışkanlıklardan korumaya imkan sağlamaktadır. Bu imkan Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Kalkınma Bakanlığımız ve Valiliğimiz tarafından sağlanmıştır. Sayın Bakanımız ve Sayın Valimize teşekkür ediyorumdiyerek konuşmasına devam etti.

Proje kapsamında halkoyunları ve Uzakdoğu sporlarında eğitim gören öğrencilerin gösterilerinin sergilemesinin ardından açılış kurdelesi kesilerek ‘Çok Amaçlı Spor Salonu’ hizmete açılmıştır.

Mersin Valiliği © 2013. Tüm hakları saklıdır.
Sodes Hakkında
Kapsam ve Bileşenler
Usul ve Esaslar
Bütçe Kanunu
Tanıtım Kitabı ve Broşürü
Videolar
Projeler
2013 Ek Projeler
2013 - 2014 Projeleri
2012 - 2013 Projeleri
2011 - 2012 Projeleri
Genel Bilgiler
Sıkça Sorulan Sorular
Tanıtım Filmi
Tanıtım Kitabı ve Broşürü
Bütçe Kanunu