SODES Nedir?
Duyurular
Videolar
Haberler
Haber Gazetesi

HABERLER / “KADIN, GENÇLİK VE ÇOCUK EĞİTİM MERKEZİ” PROJESİ SERTİFİKA TÖRENİtest
Mersin Valiliği 2015 yılı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yürütülmekte olan “Kadın, Gençlik ve Çocuk Eğitim Merkezi” projesinin sertifika töreni gerçekleştirildi. Törene Valimiz Sayın Özdemir Çakacak’ın Eşi Hanımefendi Kevser ÇAKACAK, Valiliğimiz Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinatörü Dr. Çağrı BAŞARAN ve Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Şükriye İNAN katılmışlardır.
 
Sertifika Töreni’nde konuşma yapan Hanımefendi ÇAKACAK; “Sizlerin kendinizi geliştirmek ve yetiştirmek için çaba göstermenizden ve ortaya çıkardığınız bu başarılı çalışmalara tanık olmaktan gurur duyuyorum. Hiç durmayın ve başarılarınıza yenilerini katmaya devam edin” diyerek kursiyerlere tavsiyelerde bulunmuşlardır. Ayrıca konuşmalarında, “Mersinli kadınların kendilerini yetiştirme ve geliştirme konusunda ne kadar hevesli ve azimli olduklarına, bu kurslarda öğrendiklerini aile ekonomisine katkıda bulunmak için hayata geçirdiklerine yakından şahit olduğunu” belirtmişlerdir. Hanımefendi konuşmalarının sonunda, projelerin ve projelerden faydalanan kadın sayısının her geçen gün artacağına yürekten inandığını vurgulayarak sözlerini tamamlamışlardır.
 
Konuşma sonrasında, proje kapsamında yürütülmekte olan “Pastacılık”, “Giyim”, “Mefruşat”, “İğne Oyası”, “Makine Nakışı” ve “El Nakışı” kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını Hanımefendi Kevser ÇAKACAK’ın elinden almışlardır.
 
Hanımefendi ÇAKACAK’ın kursiyerlerin talep ve sorunlarını ayrıca dinlediği törende On bir başarılı kursiyere Dikiş Makinesi ve Overlok makinesi hediye edilmiştir. Sertifika töreninin ardından kursiyer kadınların ürettikleri eserler sergilenmiştir. 13.12.2016 

Mersin Valiliği © 2013. Tüm hakları saklıdır.
Sodes Hakkında
Kapsam ve Bileşenler
Usul ve Esaslar
Bütçe Kanunu
Tanıtım Kitabı ve Broşürü
Videolar
Projeler
2013 Ek Projeler
2013 - 2014 Projeleri
2012 - 2013 Projeleri
2011 - 2012 Projeleri
Genel Bilgiler
Sıkça Sorulan Sorular
Tanıtım Filmi
Tanıtım Kitabı ve Broşürü
Bütçe Kanunu